Αναγνώστες

Πέμπτη 24 Ιουνίου 2010

65' Καμερούν v Ολλανδία 1-1

65'
Καμερούν v Ολλανδία
1-1
Το φιλμ του αγώνα
65'Γκολ Καμερούν Ετο'ό
Ο Σαμουέλ Ετο'ό ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και ευστόχησε ισοφαρίζοντας σε 1-1
64'Πέναλτι Καμερούν
Το Καμερούν κέρδισε πέναλτι από χέρι του Φαν ντε Φάαρτ σε εκτέλεση φάουλ του Γκερεμί
62'Ευκαιρία Καμερούν Μακούν
Από πάσα του Γκερεμί Νιτάπ ο Μακούν βρήκε μόνος με τον Στεκέλενμπουργκ, πλάσαρε, αλλά ο Ολλανδός απέκρουσε
60'Ευκαιρία Καμερούν Νγκουεμό
Κοντινό σουτ του Νγκουεμό με την μπάλα να περνά οαυτ. Η φάση προήλθε από κόρνερ που πήρε το Καμερούν έπειτα από εντυπωσιακή προσπάθεια του Ετο'ό, ο οποίος πέρασε δύο αμυντικούς, έκανε το σουτ και κόντραρε με τάκλιν ο Ματάισεν
59'Αλλαγή παίκτη Ολλανδία
Χούντελααρ αντί του Φαν Πέρσι
56'Αλλαγή παίκτη Καμερούν
Αμπουμπακάρ αντί του Μπονγκ
55'Σουτ Ολλανδία Σνάιντερ
Κλασική μακρινή εκτέλεση φάουλ του Σνάιντερ, μπλοκαρε ξανά ο Καμερουνέζος πορτιέρο
51'Ευκαιρία Ολλανδία Φαν Πέρσι
Ο Φαν Πέρσι βγήκε στην αντεπίθεση από μακρινή μπαλιά και έκανε το σουτ, μπλοκαρε ο Σουλεϊμανού
46'Σέντρα 2ου ημιχρόνου
45'Λήξη ημιχρόνου
45'Έναρξη καθυστερήσεων
1 λεπτό καθυστερήσεων
36'Γκολ Ολλανδία Φαν Πέρσι
Ο Ρόμπιν φαν Πέρσι άνοιξε το σκορ με το πρώτο του γκολ στην διοργάνωση, το οποίο ήταν εξαιρετικό. Πήρε την μπάλα δεξιά από τον Κάιτ, έκανε το 1-2 με τον Φαν ντερ Φάαρτ και με διαγώνιο σουτ, αρκετά πλάγια, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
32'Ευκαιρία Ολλανδία Κάιτ
Ο Κάιτ βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση στην περιοχή από δεξιά, έκανε το διαγώνιο σουτ και η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι
31'Κεφαλιά Καμερούν Μακούν
Από σέντρα του Γκερεμί Νιτάπ ο Μακούν πρόλαβε τον Στεκέλενμπουργκ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
30'Κίτρινη κάρτα Καμερούν Νκουλού
Κίτρινη κάρτα για τον Νκουλού
26'Σουτ Ολλανδία Φαν ντερ Φάαρτ
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ράφαελ φαν ντερ Φάαρτ, μπλόκαρε στην δεξιά του γωνία χαμηλά ο Σουλεϊμανού
19'Ευκαιρία Ολλανδία Φαν Πέρσι
Σπουδαία ευκαιρία για την Ολλανδία με τον Ρόμπιν φαν Πέρσι να κατεβάζει με το στήθος από μπαλιά του Φαν Μπρόνκχορστ και να βρίσκεται μόνος με τον Σουλεϊμανού, ο οποίος όμως μπλόκαρε το σουτ του άσου της Άρσεναλ
17'Κίτρινη κάρτα Ολλανδία Κάιτ
Ο Ντιρκ Κάιτ πήρε κίτρινη κάρτα
11'Κεφαλιά Καμερούν Μακούν
Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Νγκουεμό ο Μακούν πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά άουτ
5'Σουτ Ολλανδία Φαν ντερ Φάαρτ
Πρώτη προσπάθεια για την Ολλανδία με το σουτ του Φαν ντερ Φάαρτ να περνά άουτ
5'Σουτ Καμερούν Σεντιού